• https://www.facebook.com/aikidofikret
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

                                  AİKİDOFİKRET DOJO

Anasayfa

Dün 8 yaşındaki bir öğrencimle sohbet ediyordum. Kendisi ,zayıf mı zayıf ,incecik ,ve minyon bir hanımefendi dir. Neyse sohbet koyulaştıkça özel konulara girmeye başladık. Dedimki ona eee,tatilde ne yapacaksın? Evdeyiz dedi. Bir yere gitmeyeceğiz.Ve ben yine sıkılacağım. Sen çok mu sıkılırsın? Diye sordum?
23.01.2019
İki kişi tanımıştım.Ortak yönleri olan. Bu iki kişi spor yapmayı seven samimi sohbeti güzel iyi insanlardı. Bu arkadaşlar birbirlerini asla tanımadılar. Çünkü birini 2010 yılında diğerini de 2015 yılında farklı yerlerde tanıdım. Şimdi ise ikisi ile de İstanbul dışında oldukları için artık görüşemiyorum. Bu sevgili arkadaşlarımın bende iz bırakmalarının en büyük sebebi çok önemli bir ortak yönlerinin olmasıydı. İki si de Kick boks hayranı ve Kick boks yapıyorlardı.
18.01.2019
Bir şövalye filmi izledim.Aslında çok matah olmayan sıradan ve eski bir filmdi. Fakat filmde benim dikkatimi çeken şey oldu. Filmin kahramanı At üstünde mızrak savaşı yapıyordu. Bu kahraman mızrak dövüşünü başka bir şövalyeden değilde.Kendi çalışarak öğrenmişti.
15.01.2019
Karate nedir? Karate nedir diye her hangi birisine sorsam.Mutlaka söyleyecek bir şeyleri vardır. Çünkü Türkiye de dövüş sanatı denildiğinde aklımıza Karate gelir. Ben bile ilk dövüş filmimi izlediğimde.Karate ci olmaya karar vermiştim. Film den çıkıp sağa sola tekmeler savurduğumu,ve garip sesler çıkardığımı hatırlıyorum.
10.01.2019
Geçenler de bir video izliyorum. Video ya şöyle bir başlık atmışlar. ‘’Dünyanın en ölümcül 10 dövüş sporu’’ diye. Ben de işim gereği böyle videoları mutlaka izler not alır ve takip ederim. Neyse baktım. On dövüş sporunun arasında Kikboks, MMA , Krav Maga, Thai Box, Capoeira, gibi dövüş sporları vardı.
08.01.2019
Bu gün bir öğrenci bana Ben bir dövüş sporuna gitsem aikido’ya gitmem. Neye gidersin dediğimde. kikboks’ a giderim. Dedi. Niye aikido yu istemiyorsun dediğimde. Çünkü aikido savunma sporu, Ben ise direk adama dalacağım ve hemen işini bitireceğim bir saldırı sporu isterim. Dedi.
01.01.2019
Bir seminerin kaybettirdikleri.. Cumartesi bir seminerimiz oldu.Ama bu seminer, diğerlerinden farklı olarak Eğitim şeklinde olmadı.Yine de biz hakamalarımızı giydik ve konser salonu gibi bir yere çıktık Fakat sadece birkaç grup gösteri şeklinde aikido yaptılar.Ve biz de sadece orada bulunduk. Haa bir de fotoğraf çektirdik.
25.12.2018
Bence bir dövüş sanatı estetik olmalı… Yani şöyle bir şey duyduğunuzu hayal edin. ’’ Adam karşısındakini şiir gibi dövüyordu!. Öyleki ,heyecandan bakamıyordum kavgaya, hatta kavgayı izlerken o kadar duygulandımki.göz yaşlarımı tutamadım.. Şaka şaka.
23.12.2018
Bu gün yeni bir hocayla tanıştım. Kendisi beden eğitimi öğretmeni olmasına rağmen Aslında Milli bir Boksörmüş. Çok şaşırdım. Ve kendisiyle sohbet etmeye başladım. Açıkçası Boks benim çok tasvip etmediğim bir spordur. İnsanların özellikle birbirlerinin Kafalarına vurması , hatta mümkünse rakibini bayıltarak onu etkisiz hale getirmesi. Beni oldum olası rahatsız eder.
18.12.2018
Bir dövüş sanatı güçsüz ,yada zayıf durumdayken bile işe yarar olacak. Şimdi bunu açıklayayım;
13.12.2018
 1 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret4890
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 8°
Saat