• https://www.facebook.com/aikidofikret
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

                                  AİKİDOFİKRET DOJO

Anasayfa

Bu gün bir öğrenci bana Ben bir dövüş sporuna gitsem aikido’ya gitmem. Neye gidersin dediğimde. kikboks’ a giderim. Dedi. Niye aikido yu istemiyorsun dediğimde. Çünkü aikido savunma sporu, Ben ise direk adama dalacağım ve hemen işini bitireceğim bir saldırı sporu isterim. Dedi.
01.01.2019
Bir seminerin kaybettirdikleri.. Cumartesi bir seminerimiz oldu.Ama bu seminer, diğerlerinden farklı olarak Eğitim şeklinde olmadı.Yine de biz hakamalarımızı giydik ve konser salonu gibi bir yere çıktık Fakat sadece birkaç grup gösteri şeklinde aikido yaptılar.Ve biz de sadece orada bulunduk. Haa bir de fotoğraf çektirdik.
25.12.2018
Bence bir dövüş sanatı estetik olmalı… Yani şöyle bir şey duyduğunuzu hayal edin. ’’ Adam karşısındakini şiir gibi dövüyordu!. Öyleki ,heyecandan bakamıyordum kavgaya, hatta kavgayı izlerken o kadar duygulandımki.göz yaşlarımı tutamadım.. Şaka şaka.
23.12.2018
Bu gün yeni bir hocayla tanıştım. Kendisi beden eğitimi öğretmeni olmasına rağmen Aslında Milli bir Boksörmüş. Çok şaşırdım. Ve kendisiyle sohbet etmeye başladım. Açıkçası Boks benim çok tasvip etmediğim bir spordur. İnsanların özellikle birbirlerinin Kafalarına vurması , hatta mümkünse rakibini bayıltarak onu etkisiz hale getirmesi. Beni oldum olası rahatsız eder.
18.12.2018
Bir dövüş sanatı güçsüz ,yada zayıf durumdayken bile işe yarar olacak. Şimdi bunu açıklayayım;
13.12.2018
Bir dövüş sanatı’nda uyum olacak.. Bunu açıklayacak olursam, bence bir dövüş sanatının teknileri birbirine uyumlu olmalıdır. Hatta rakibin teknilerine de uyumlu olmalıdır.
10.12.2018
Bu gün yeni bir öğrencim oldu. Kendisi hemen derse girmek istediğini söyledi.Ben de onu derse aldım. Biraz çekingen davranıyordu,arkadaşın varmı burada ? diye sorunca,hiç kimseyi tanımadığını söyledi. Bu durumlar da ben genellikle teknikleri bizzat kendim öğretme yoluna giderim. Bir kaç hafta böyle gider.Ve o da diğer çocuklar la arkadaş olmaya başlar.
07.12.2018
3.Bir dövüş sanatı ‘ nın şiddeti ayarlanabilir olacak.. Ne demek şimdi bu ? Demek istediğim teknikler öyle bir şekilde olmalı ki , bu tekniklerle , rakibi istediğim zaman yıkıp yok edebilmeliyim.
05.12.2018
2. Bir dövüş sanatı ‘nın teknikleri rakibe en az açık verecek şekilde olmalıdır. Şimdi bunu açıklayacağım;
03.12.2018
Dünyanın en iyi dövüş sanatı nasıl olmalıdır? Aslında bir dövüş sanatını derinlemesine incelediğimizde gerçekten mantıksal sonuçlara ulaşabileceğimizi ve o dövüş sanatı hakkında fikir edinebileceğimizi düşünüyorum.
01.12.2018
 2 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret7110
Hava Durumu
Saat